Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Darmowe przejazdy dla weteranów

Darmowe przejazdy dla działaczy opozycji antykomunistycznej.

W Starachowicach wprowadzone zostaną darmowe przejazdy dla działaczy opozycji antykomunistycznej. Radni Rady Miasta na sesji w dniu 29 kwietnia 2016r. podjęli uchwałę o przyjęciu takiego rozwiązania. Darmowe przejazdy obowiązywać będą od 1 stycznia 2017r. i przysługiwać osobom posiadającym status działacza opozycji antykomunistycznej.
Jest to już druga pozytywnie zakończona inicjatywa w Województwie Świętokrzyskim o szczególnym honorowaniu osób które w latach 80-tych ub. wieku włączyły się w działalność opozycji antykomunistycznej. Pierwszą jest decyzja dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki im J. Pazdura w Starachowicach, Pawła Kołodziejskiego, która daje ulgi przy wstępie na imprezy organizowane przez tą instytucje.


Wnioski w oby przypadkach kierowane były przez starachowickie Stowarzyszenie „Wolni i Solidarni 1980-1989”, które skupia w swoich szeregach osoby, działaczy opozycji lat 80-tych. Stowarzyszenie jest inicjatorem także wielu działań o charakterze tak historyczno-naukowym, jak i społecznym.