Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Kellner Jadwiga

Kellner Jadwiga Anna, ur. 25 XII 1950 w Starachowicach.

W „S” od X 1980, członek Komitetu Założycielskiego Pracowników Oświaty w Starachowicach. W latach 1981 – 1989 bardzo aktywnie zaangażowana w organizację pomocy dla internowanych i aresztowanych oraz ich rodzin. Kolporter niezależnych wydawnictw (książki, gazetki, kasety, kalendarze, karty świąteczne, itp. w dużych ilościach) m.in. współpracuje z  Arturem Duplickim i Krzysztofem Kasprzykiem. Współorganizatorka Mszy Św. Za Ojczyznę oraz Duszpasterstwa Ludzi Pracy. Organizatorka działalności samokształceniowej, animatorka kultury niezależnej. Szykanowana w miejscu pracy, wielokrotnie zatrzymywana i przesłuchiwana. Uczestniczka Marszu Szlakiem I Kadrowej, zatrzymana w dniu 08 VIII 1984r. a następnie ukarana przez Kolegium ds. Wykroczeń  karą grzywny.

Od IV 1989r. członek Komitetu Obywatelskiego „S” oraz członek Tymczasowej Komisji Zakładowej „S” Pracowników Oświaty i Wychowania w Starachowicach a następnie przewodnicząca tej Komisji.

Członek założyciel starachowickiego stowarzyszenia "Wolni i Solidarni 1980-1989"