Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Rady Konsultacyjne dla antykomunistów

Prawie we wszystkich województwach powołane zostały Wojewódzkie Rady Konsultacyjne do Spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej i Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. Danych brakuje z Lubelskiej i Dolnośląskiej.

Poniżej zestawienie członków Rad. Informacje będą uzupełniane na bieżąco.

Żródło: Internet

 

 

 

Dolnośląska

Brak danych

1.         Jerzy Langer

2.         Zbigniew Zubel  -  przewodniczący

 

Kujawsko-pomorska

1.         Michał Leszczyc-Grabianka

2.         Dariusz Jaworski

3.         Zbigniew Nowak

4.         Jan Raczycki

5.         Jerzy Przybylski

6.         Jan Wyrowiński

 

Czytaj więcej: Rady Konsultacyjne dla antykomunistów

Inauguracyjne posiedzenie Rady

Wojewoda Agata Wojtyszek wręczyła akty powołania członkom Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej do Spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych.

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się pierwsze posiedzenie Rady, powołanej zarządzeniem wojewody. Rada Konsultacyjna liczy siedmioro członków. Do jej głównych zadań należy m.in. opiniowanie przekazanych przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych wniosków o potwierdzenie statusu działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych, a także świadczenie pomocy w przygotowywaniu wniosków o potwierdzenie statusu działacza opozycji lub osoby represjonowanej. Rada ma również podejmować inicjatywy zmierzające do integracji środowisk opozycji antykomunistycznej oraz dokonywać analiz sytuacji życiowej działaczy opozycji i osób represjonowanych i przedkładać Szefowi Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych dezyderaty w sprawie podjęcia działań zmierzających do zapewnienia im pomocy i opieki oraz należnego szacunku i pamięci.

 http://www.kielce.uw.gov.pl/pl/biuro-prasowe/aktualnosci/13006,Pierwsze-posiedzenie-Rady-Konsultacyjnej.html

Publikacje

info o radzie